Deutsch (DE-CH-AT)Hungarian (formal)

Iskolánkról Print
Monday, 08 June 2009 15:38
There are no translations available.

Iskolánk 1989-ben alakult, önálló, 8 évfolyamos, évfolyamonként egy osztályos intézményként. A viszonylag kicsi, de éppen ezért családias épület Szentendre történelmi magvában, a város egyik legszebb részén található, mely magában foglal 8 osztálytermet, 5 szaktantermet, 1 tornatermet, egy kis könyvtárat, tanári szobát, 3 irodát, és a technikai helységeket. Az épület kedvező adottságait kihasználva azon fáradozunk, hogy tovább erősítsük iskolánk családias jellegét, egyén és közösségformáló teret, légkört biztosítva tanulóinknak.
 
     

Pedagógiai programunk, helyi tantervünk és tevékenységünk fő alapelve a gyermekközpontúság, amelyen az empátiát, a pozitív késztetést, a bizalmat, az önbizalom növelését, a sikerhez való segítést és a szeretetet értjük.  Intézményünk működési szabályait a Szervezeti és Működési Szabályzatban, a Házirendben, az Intézményi Esélyegyenlőségi Programban és a Minőségirányítási Programban rögzítettük.

     

Igyekszünk mindent megtenni azért, hogy a gyerekek szívesen járjanak iskolába, jól érezzék magukat nálunk, kellő alapossággal elsajátítsák a szükséges ismereteket, tartsák fontosnak a tanulást, képességeik, készségeik fejlődjenek, megvalósíthassák önmagukat. Módszertani kultúránk középpontjába az élményszerű tanítás-tanulás folyamatát állítottuk. A megvalósíthatóságot kezdetben a tapasztalataink erősítették meg, majd egyre tudatosabban választottuk ki továbbképzéseink témáit. A tantestületünk valamennyi tagja elvégezte az erdei iskola felkészítő projektet, a Gordon-féle tanári hatékonyságfejlesztő tréninget, a tanulás-módszertani tanfolyamot. 1996-ban részt vettünk a Soros Alapítvány önfejlesztő iskolák tréningjén. A tréning hozzájárult tevékenységünk átgondolásához, a pedagógiai programunk megalapozott, körültekintő elkészítéséhez. 

     

 

Kereső

Who is reading us

We have 31 guests online

Polls

Hogy sikerült a bizid?
 

Kedves Látogató!

2016-tól megújult honlapunk. A kor igényeit maximálisan kiszolgáló portált telepítettünk. Oldalaink PC-n, laptopon, táblagépen és okostelefonon is hatékonyan böngészhetők. Tartalmunkat folyamatosan töltjük át az új honlapra, addig a régi és az új együtt működik majd. Természetesen a friss tartalmak már csak az új felületen lesznek elérhetők. Régi honlapunk továbbiakban csak archívumként működik majd. Regisztrált látogatóinknak meg kell újítani fiókjukat. Új regisztráció itt!  Az átállás idejére türelmet kérünk!

Tovább az új honlapra!

VideókGet the Flash Player to see this player.

Support: Simple Video Flash Player Module

Gallery - Random picture

Ma 2023. September 26., Tuesday, Jusztina napja van. Holnap Adalbert napja lesz.
No events

E-learnings


       

       

       

       
    

Rajzszakkörünk munkái

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Powered by Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.